Libido en temel anlamı ile cinsel istek ve cinsel dürtü hislerinin genel adıdır. Latince de olan “libd” kelimesinden türemiştir. Latince de ”libd” kelimesi şehvet, arzu gibi anlamı var olur. Libido, vücutta, kadın ve erkeklerde, karşısındaki kişiden cinsel mana da elektrik almak, cinsel olarak arzulama hislerini açığa çıkarır. Erkeklerin libido seviyesi kadınlara göre daha hızlı artış sağlar. Bunun sebebi ise kadınlar ve erkelerin cinsellik için aradıkları şartların ve ön koşulların farklı olmasıdır. Erkekler için karşısındaki kadından etkilendiğinde zamanın ve mekânın önemi pek olmaz. Ancak bu durum kadın için farklıdır. Kadınlar kendilerini güvende hissetmek isterler, stresten ve gerginlikten uzak rahat olabileceği bir ortam isterler.

Libidonun Anlamlandırılma Süreci

Libido Sigmund Freud tarafından araştırılmış bir terimdir. O libidoyu seks dürtüsü olarak tanımlamamış, hatta insanın kendisine zarar veren ve içerisinde bir yerlerde duran patlama potansiyeli olan bir şey olarak tanımlamıştır. Hatta tıp dünyasına libido düşürücü ilaç ürettiği de olmuştur. Freud libido için insan vücudunda cinsel uyanış dürtüsü ve içgüdüsel gerçekleştiğini söylemektedir.

Libido’yu etkileyen faktörler

Çevresel faktörler, fiziksel ve psikolojik problemlerin de libido üzerinde etkisi vardır. Hormonların özellikle çevresel etkilerden, ruhsal olarak bocalamaktan, üzülmek, sevinmek ve strese girmekten etkilendiği zamanlarda olur. Kişinin kendini iyi hissetmediği dönemlerde libidonun düşmesini bu yüzdendir.

Libidoyu sağlayan hormon hangisidir?

Testosteron bezleri tarafından salgılanan hormondur. Böbreküstü bezleri bu hormonu salgılar. Kadınlarda da libidoyu yöneten hormon testosteron hormonudur. Testosteron hormonun artması libidoyu artırırken düşmesi ise libidoyu düşürüyor.

Testosteron hormonu kadınlarda erkeklerde bulunandan 3-4 kat daha az bulur az miktarda adrenal bezlerden ve yumurtalıklardan salgılanır.

 

Kadınlarda libido eksikliği çözümü nedir?

Kadınlarda cinsel istek ve dürtü libido ile başlar. Kadınların libidolarının normal seyretmesi için sosyal, psikolojik, duygusal ve fiziksel faktörlerin normal seviyede olması gerekiyor.

Libidoyu arttırmanın doğal yolları ise şöyledir;

Afrodizyaklardan faydalanmak

Çikolata yemek,

Bitkisel takviyeler almak

Öz güvenin artması

Stresten uzaklaşmak

Fazla yorulmamak

İlişkinizde güvenin olması

Bize bu kelimelerden ulaştınız: libidom ne demek, libidosu, libidosu yüksek erkek, libidosu yüksek, libidolar, libidocu, libidos, libidosu nedir, libidoyu, libidoyu azaltan yiyecekler, libido nedir, libido dergisi, libido ne, libido kaybı, libido arttırıcı, libido testi, libido kaybı nedir, libido Freud, libido artışı, libido ne demek ekşi, libido azalması, libido anlamı, libido azaltmak, libido artışı ne demek, libido artırıcı ilaçlar, libido azaltıcı, libido arttirma, libido artıran yiyecekler, libido ne demek, libido bozukluğu nedir, libido bitkisel macun


  • Golden Lovita Damla Sipariş

    Golden Lovita Damla
  • Golden Lovita Damla Avrupa Sipariş

Orijinal Golden Lovita Damla
Golden Lovita Damla Satın Al

Golden Lovita Damla Satış ve Sipariş Sitesi - Tüm hakkı saklıdır.Kaynak gösterilmeden hiçbir alıntı yapılamaz.
Google | Golden Lovita | Golden Lovita Damla - RSS - Google Sitemap
Golden Lovita Bu sitedeki açıklamalar sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir. Ürün bilgileri ambalajlardaki açıklamalardan ve üreticilerin tanıtım broşürlerinden alınmıştır. Üreticilerin ürünleri hakkında verdiği bilgilerden ve yazım hatalarından kaynaklanan sorunlardan ve şikayetlerden goldenlovitasitesi.com sorumlu değildir. Ürünlerin kullanımı ve sağlık sorunlarınız için öncelikle bir sağlık uzmanına, hekime, eczacıya danışınız.

Teslimat Şartları | Sık Sorulan Sorular | Mesafeli Satış Sözleşmesi | Gizlilik Ve Güvenlik

Whatsapp ta Paylaş Telefon Sipariş Hattı Orjinal Mi ?
megamax stag geciktirici sprey matador macunu d silver jel tribuluslu macun